לנצח את הסכרת

לנצח את הסוכרת

סוכרת היינה מחלה כרונית הנגרמת מאי תפקוד מלא או חלקי של הלבלב לייצר את הורמון האינסולין, ופגיעה ביכולתם של התאים להשתמש בגלוקוזה.
ישנם שני סוגי סוכרת:
• סוכרת סוג 1 הנקראת סוכרת נעורים- תלויה בהספקת האינסולין חוץ גופי.
• סוכרת סוג 2 – שאינה תלויה באינסולין חוץ גופי.
התוצאה הסופית בשני סוגי הסוכרת היא שגלוקוז מהמזון אינו מצליח להיכנס לתאים ולשרירים וכתוצאה מכך רמת הסוכר בדם עולה.
הגלוקוז שבמזון עובר בזרם הדם וצריך להגיע לכל התאים בגוף ולספק את האנרגיה הדרושה לתפקוד יומיומי.
בטווח הקצר, רמות גבוהות של גלוקוז בדם יכולות לגרום לאדם להרגיש חולה. בטווח הארוך רמות גלוקוז מעל לנורמה יכולות לתרום להיווצרות סיבוכים כגון: מחלות עיניים, כליות, עצבים, כלי דם ועוד…

בדרך כלל הסימנים של סוכרת מסוג 2 יכולים להיות: צימאון מוגבר, הטלת שתן בכמות מרובה, רעב, עייפות, ירידה ברמת האנרגיה, חולשה, גרד בעור וטשטוש ראיה.
מספר חולי הסוכרת בישראל מגיע לממדים של מגיפה, אפילו הרבה יותר מחולי האיידס שסביבם נעשה רעש גדול בשנים האחרונות.
מחלת הסוכרת הפכה למכת המאה. אומדן מספר חולי הסוכרת בעולם – כ- 100 מיליון איש. תחזיות מראות כי עד שנת 2020 מספר חולי הסוכרת יכפיל את עצמו. הסוכרת נשארת אחת הבעיות המטופלות ביותר ברפואה הקלינית. מצב זה נובע משכיחות המחלה, חומרת הסיבוכים וחוסר היכולת לרפא את המחלה. ידוע כי הסוכרת עומדת במקום השלישי בין גורמי המוות, מיד אחרי מחלות לב, כלי דם וסרטן.

ארבעה מתוך חמישה חולים הנם אנשים הסובלים מעודף משקל.

ברוב המקרים הם סבלו ממשקל עודף עוד לפני שחלו בסוכרת. מחקרים מראים שהמחלה הופכת לפעילה יותר בדרך כלל אצל הסובלים ממשקל עודף.
כיום הדגש של “הטיפולים” במחלת הסוכרת נעשה בעיקר בתרופות אשר אינם מטפלים בשורש הבעיה ואינם פוטרים את החולים ממחלתם ואינם משפרים את איכות חייהם של הסוכרתיים.
כ 80-90% מחולי סוכרת מסוג 2 סובלים מהשמנת יתר. ירידה במשקל בחולים אלו היא הצעד הראשון לטיפול במחלה. שינוי הרגלי התזונה – הפחתת כמות הסוכרים, הקפדה על ארוחות מסודרות, פעילות גופנית קבועה, טיפול ותמיכה רגשית לשינויי הרגלים, ושינוי באורך החיים, אלו הם הכלים הנחוצים בכדי “לנצח” את הסוכרת.
מטרת הטיפול היא לאזן את רמות הסוכר בדם ועל ידי כך להביא את החולה להרגשה ולאיכות חיים טובה. על ידי איזון רמות הסוכר גם מפחיתים משמעותית את הופעת הסיבוכים המאוחרים של המחלה, ומאפשרים לחולה לחיות חיים תקינים ואיכותיים.

ידוע לכולם שהטיפול בסוכרת במרפאות ובבתי החולים אינן מסוגלות לתת מענה לכל הפונים אליהן לקבלת ייעוץ, או טיפול עקב מחסור בכוח אדם ובמשאבים נוספים הנחוצים לשם מתן שירות מקצועי ואיכותי. לא פעם מטופלים הפונים למרפאות שלהם לשם קבלת ייעוץ והדרכה, נענים בשלילה מהסיבה הלא עניינית שהם אינם עונים על הקריטריונים של אותה מרפאה למתן ייעוץ בנושא הסוכרת. רוב מרפאות הסוכרת “מכבות שריפות”, ונותנות למעשה מענה לאלה שאיכות חייהם נפגמה ואשר נמצאים כבר בקטגוריה של חולים עם סיבוכי סוכרת קשים. ואילו כל אותם סוכרתיים “חדשים” שזה עתה נכנסו למעגל החדש של חיים עם סוכרת, אינם מטופלים כלל ו”נופלים בין כיסאות” הביורוקרטיה.
ההדרכה מרגע גילוי המחלה חשובה ביותר וכך גם המשך מעקב צמוד ומסודר, וחשוב ביותר שהדבר ייעשה במרכז מקצועי ועל ידי אנשי מקצוע מומחים בתחום, לכן “Reset המרכז לשינוי אורח חיים” עומד בכל הקריטריונים וערוך לטפל בצורה הבריאה ביותר באוכלוסייה זו.

מאחר וכל אחד מאתנו עלול לחלות בסוכרת, וכיום כמעט אף אחד אינו נוקט באמצעים למניעתה, “Reset המרכז לשינוי אורח חיים” מזמינה את כלל האוכלוסייה להתחיל ולפעול על מנת למנוע את הופעת הסוכרת אצלם – בעיקר באם קיימים במשפחתכם חולי סכרת. מניעת הופעת מחלת הסוכרת אפשרית בעזרת “Reset המרכז לשינוי אורח חיים”. אוכלוסייה ברמת סיכון לסוכרת ואלו שכבר חולים יהיו חייבים להגיע ל”Reset המרכז לשינוי אורח חיים” ולשנות את אורך חייהם בכדי להגיע לאיזון ולחיים נורמליים ככל האפשר.
“Reset המרכז לשינוי אורח חיים” זמין לרשות האוכלוסייה המבקשת, למתן שירות מקצועי, ברמה בינלאומית, על ידי אנשי מקצוע מן השורה הראשונה בארץ, בתחומי הסוכרת, תזונה נבונה והשמנת יתר.

טרם הגיבו.

השאר תגובה