פעילות גופנית לנשים

“יחסים”- פעילות גופנית לנשים
היחסים בין חיים בריאים יותר אצל נשים לבין שילוב של פעילות גופנית נכונה חשובה במיוחד לנשים וזאת בעיקר בגלל עבודות הבית, גידול הילדים טיפול במשפחה ובמטלות היומיומיות אשר מבצעת האישה.
ביצוע פעילות גופנית באופן קבוע תוכל לסייע לנשים להתמודדות עם מטלות רבות בחיי היומיום:
• שיווי משקל פיזי ונפשי אשר יביא לאישה במהירות הרגשה כללית, פיזית, ואישית, טובה יותר, ישפר את המראה החיצוני ויחזק את בטחונה העצמי.
היחס בין נשים לגברים הוא שאצל הנשים הנושא מהותי ביותר, מכיוון שאחוז השומן אצלן בגוף גבוה יותר מאצל הגברים, גם לתקופת ההריון חשיבות רבה בהם האישה נוטה להשמנת ייתר אשר מהווה מעמסה מיותרת ולא בריאה על גוף האישה.
היחס בין הגברים המגדלים להנהתן כרס, לבין הנשים “המגדלות בטן” בזמן תקופת ההריון עצמה גורמת לרפיון שרירים ולהארכתם, ומחלישה את הגוף, בזמן זה קשה מאוד לחזור למצב גופני של לפני ההריון, ועלולים להיות מצבים של פציעות שונות עקב מאמץ גופני לאחר תקופה ממושכת של הריון או של אי פעילות גופנית סדירה ומתאימה.
מקרים מאוד נפוצים בקרב הנשים הם החששות להתאמן כנגד משקולות או מכשירים וזאת בגלל הפחד שמסת השרירים אצלן תגדל ותתפתח לממדים כמו אצל הגברים. אז כאן הטעות, דבר זה בלתי אפשרי וזאת מכיוון שאצל הגברים הגורם העיקרי בגידול השריר הוא כמות האנדרוגנים (הורמונים גבריים) המיוצרים בגוף, ומכיוון שאצל הנשים כמויות האנדרוגנים המופרשים היא כל כך מעטה, הרי שהתעמלות בעזרת משקולות או מכשירים לא תפתח ותגדיל את שרירי האישה לממדים גבריים.
האימון המומלץ ביותר לנשים הוא אימון “סיבולת שריר”, כלומר, התעמלות בעזרת משקוליות או מכשירי כושר שונים, אך עם התנגדות (עומס) קלה יחסית (בין35% ל 50% מהמקסימום), ומספר רב יותר של חזרות (עד 30 חזרות בכל מחזור). מומלץ מאוד לבצע לפחות שלושה מחזורים לכל קבוצת שריר, ולתת דגש על האזורים של האגן, הירכיים והשרירים המיצבים וקבוצות שריר חלשות יותר, וזאת על מנת להביא למצב אידיאלי בו הגוף שואף לאיזון מקסימאלי.
אימוני “סיבולת שריר” בצורה מבוקרת ובריאה תבטיח חיזוק וחיטוב של שרירי השלד, שמירה על מסת שרירים וצפיפות עצם טובה לנשים.
פעילות גופנית היא “תרופה” חכמה, טובה ומסייעת גם בטיפול בהפחתת משקל, התמודדות עם מצבי לחץ ומתחים.
פעילות גופנית מסייעת לגוף לשחרר חומרים הנותנים לנו תחושת אנרגטיות, עוזרת לקצב חילוף החומרים בגוף, לספיקת דם טובה יותר, לעלייה בשריפת הקלוריות ומגבירה את תחושת הערנות.
פעילות גופנית גורמת לשיפור הביטחון העצמי, ומשפיעה על תהליכים כימיים במוח. כמו כן היא מסייעת למערכות הגוף לתפקד בצורה טובה יותר, מגדילה את נפח הריאות ומשפרת את הנשימה, רמת כושר הריכוז, ואף תורמת לחלק היצירתי שבנו.
פעילות גופנית מזרימה את הדם לפריפריה (אצבעות ידיים ורגליים), לכן היא יעילה בהובלת דם למקומות הרחוקים בגוף ומסייעת לסוכרתיים ולאלו הסובלים מקור באזורי כפות הידיים וכפות הרגליים.
פעילות גופנית מחזקת ומשפרת את מערכת החיסון של הגוף ומסייעת להתמודד עם מחלות כגון סוכרת, מחלות לב וכלי דם, לחץ דם גבוה וכ”ו.
פעילות גופנית אומנם מעלה את לחץ הדם בטווח המיידי ובזמן האימון, אך לטווח הארוך מסייעת ומורידה את לחץ הדם על ידי העלאת נפח ושיפור בתפוקת הלב, משפרת את הובלת הדם והחמצן אל מערכת השרירים ולאיברים נחוצים הזקוקים לחמצן, ומנקזת רעלים מהגוף.
בפעילות גופנית מתרחשים תהליכים פיזיולוגיים אשר תורמים למערכות ואיברי הגוף לתפקד בצורה יעילה ובריאה יותר.
איך שלא נסתכלו על זה לפעילות גופנית יש רק יתרונות (תחת השגחה של אנשי מקצוע מוסמכים).

פעילות גופנית תורמת ומשפרת:
את תפקוד כל האיברים בגוף- מונעת את ניוון הגוף.
מחזקת את מערכת החיסון של גופנו.
מגדילה את נפח ותפוקת ריאות ולב.
מעבה ומרחיבה את כלי דם.
מעלה את מסת השריר בגוף – ככל שמסת השריר גבוהה יותר, האדם “ישרוף”
יותר קלוריות גם כאשר הוא במצב מנוחה.
מחזקת ותורמת לעליה במסת העצם.
משפרת את הובלת הדם- והעברת חמצן לכל הרקמות בגוף.
משפרת את סיבולת הלב-ריאה.
משפרת את תפקוד מערכת העיכול ועוזרת במצבי עצירות.
משפרת ומעלה את קצב חילוף החומרים בגוף (B.M.R ).
מסייעת בהפחתת הכולסטרול הרע (LDL) ועוזרת לעלייה בכולסטרול הטוב(ה-HDL).
מפחיתה רגישות הגוף לאינסולין- ויעילה לאיזון הסוכר בגוף.
משפרת ומאזנת את לחץ הדם בגוף.
מסייעת לשחרור המתחים והלחצים שהצטברו במהלך היום
מונעת עייפות- נותנת הרגשת אנרגיה, רעננות וחינניות.
משפרת את יכולת כושר הריכוז.
תורמת לבריאות נפשית- הפגת מתחים ושחרור.
מסייעת ותורמת רבות לאנשים עם בעיות שינה ונחירות.
תורמת לתחושת חיוניות ומצב רוח טוב עקב שחרור אנדורפינים.
תורמת להפחתת שומן הגוף.

אין אפשרות להגיב כעת.