הבחנת מגבלות ותיקונן

איתור מגבלות הגוף ותיקונן

שיטת האימונים המתבצעת ב-Reset מאתרת את המגבלות הללו בזמן הפעילות באימון. המדריך מתקן ומסייע באמצעות עבודה ממוקדת והדרגתית ליישר את האיבר או המפרק אשר מבצע את התנועה, גורם למפרק לעבוד בדרך הטבעית האנטומית, ועל-ידי כך מחייב את השרירים המסייעים החלשים יותר להתכווץ ולהתחזק.
חוסר איזון במפרקים ובשרירים המקיפים את מפרק הברך גורם לבעיות בברכיים (בדרך כלל בין הפיקה ועצם הירך) שמהן סובלים מרבית האוכלוסייה ובעיקר העוסקים בספורט בצורה מוגזמת או ללא הדרכה של איש מקצוע מוסמך. בדרך כלל, לאחר תקופה של כאב שנבע מבעיות בגב התחתון, בצוואר, בכתפיים, בברכיים או בקרסוליים, הגוף יחלים, יתגבר על הכאבים וילמד לתפקד מחדש וללא כאבים, אך אם לא מבצעים את התרגילים בצורה נכונה והדרגתית, ודרך תבנית התנועה הפיזיולוגית הנכונה, אנו נגרום ל”פיצוי” ולשימוש בלתי נכון של השרירים אשר גורמים לנו ל”עקוף” את האזור הכואב.

חזרה לאיזון
שיטת האימונים האישיים המתבצעת ב-Reset “מכריחה” את הגוף להחזיר לפעולה את השרירים הבעייתיים והמייצבים בכדי שלא יגרמו בעתיד לפתולוגיות ולבעיות נוספות או לחזרתם של הסימפטומים מהפציעה הקודמת.
אגן אשר אינו סימטרי ואינו מאוזן שצדו האחד גבוה מצדו השני יוצר לחץ אשר אינו שווה על חוליות הגב. עקב פעילות לא נכונה או גנטיקה תורשתית יגרום לבעיות גב, כאבים, ולחץ באזור הגב כולו ולסכנה לפריצת דיסק. המתח הנוצר באזור עלול להשפיע גם על רקמות רכות המקיפות את עמוד השדרה או הקשורות לעמוד השדרה.
חוסר איזון נוצר גם בפעילות השרירים העובדים במהלך היומיום או בביצוע פעילות גופנית. שרירים ארוכים יותר בצד אחד מתכווצים בתנועה מוקדם יותר מאשר השרירים שבצד השני, שהם קצרים יותר ונכנסים לפעולה מאוחר יותר בזמן הכיווץ. פגיעות רבות נוצרות בגלל חזרה על תנועה אחת פעמים רבות או עבודה לא נכונה ובלתי מאוזנת כגון: טניס, סקווש ושימוש ביד או רגל דומיננטית באופן קבוע. שיטת האימונים המתבצעת ב Reset, נותנת דגש על יכולת איתור השריר החלש ודואגת לחזקו, ובכך ולשמור על איזון השרירים הפעילים ומפרקי הגוף.
טיפול בהתקפי כאב חוזרים
תופעה נפוצה נוספת היא הישנותם של התקפי כאב באופן קבוע אך לא בתדירות גבוהה, בדרך כלל לאחר מאמץ חריג או עם חילופי מזג האוויר. הטיפול בשיטת Reset שובר את המעגל הזה. במהלך אימוני הכושר האישיים מפעילים את שרירי המייצבים והשרירים שאינם פעילים בדרך כלל, מחזקים את השרירים החלשים ומגדילים את טווחי התנועה במפרקים המוגבלים.
בשיטת Reset עובדים תחילה על השרירים הגדולים ובמקביל על השרירים המייצבים אשר תורמים לשיפור היציבה ולחיזוק וייצוב מפרקי הגוף. באופן זה אפשר לטפל בכל השרירים, בעיקר בשרירים הנמצאים סביב אזור הפגיעה מבלי לגרום לכאבים מיותרים ולבעיות נוספות.

מניעת פציעות
בזמן האימון הכושר האישי, המאמן האישי שלך דורש ריכוז מקסימלי, מכיוון שכל תנועה של הגוף חייבת להיעשות בשליטה ובמודעות מלאה לאופן ביצוע התרגיל.
חוסר מודעות מוביל ל”רישול” בתנועות היומיומיות ועוד יותר בשעת אימון, ותנועה ללא שליטה היא גורם מרכזי לפציעות.
ב-Reset האימונים מתבצעים בריכוז מלא תוך כדי הדרכה אישית צמודה.
עבודתם הגופנית האינטנסיבית של ספורטאים, גורמת לבעיות של חוסר איזון שרירי, שחיקה של מפרקים הגוף, דלקות ובעיות גופניות נוספות.
בשיטת Reset עובדים על כל הגוף לשם החזרת האיזון מבלי לגרום לעומס יתר על השרירים ומפרקי הגוף, ועל ידי כך שומרים על גוף חזק ועמיד יותר.
הארכת השרירים בו זמנית עם חיזוקם מאפשרת את תנועת המפרקים תוך שמירה על גמישות וחוזק השרירים והרצועות שמסביבם, השרירים והמפרקים מתחזקים ועמידים יותר בפני שחיקה של המפרק, כאבים, דלקות ופציעות מיותרות.
להתאמן (גם) אחרי פציעה
אנשים רבים סובלים מפציעות ומבעיות פיזיות. הרופאים אוסרים עליהם בדרך כלל להתאמן ומורים להם על מנוחה וחוסר פעילות, וזאת מכוון שאינם רוצים לקחת אחריות על בריאותם ואופן תפקודם היומיומי (ובצדק), חוסר הפעילות מוריד את איכות החיים, גורם להרגשה כללית לא טובה, להשמנה ובמקרים רבים גם אין הקלה בסימפטומים שמהם סובלים.
שיטת Reset דוגלת בהמשך הפעילות הגופנית גם אחרי פציעה (ללא כאב) אך בדרך הדרגתית, מבוקרת, מכוונת ומותאמת למצב הגופני וליכולת האישית.

טרם הגיבו.

השאר תגובה