טיפול ומניעת סוכרת

טיפול ומניעת סוכרת

הוכח על ידי מחקרים רבים כי ניתן לדחות את הופעת מחלת הסוכרת על ידי מעבר לתזונה נכונה, פעילות גופנית מבוקרת ומניעת השמנת יתר.
מטרת הטיפול היא לאזן את רמות הסוכר בדם ועל ידי כך להביא את החולה להרגשה ולאיכות חיים טובה.
על ידי איזון רמות הסוכר גם מפחיתים משמעותית את הופעת הסיבוכים המאוחרים של המחלה ומאפשרים לחולה לחיות חיים תקינים ואיכותיים.
עד אשר יימצא הפתרון המדעי הטוב והמתאים ביותר למחלת הסוכרת, עלינו להקפיד מאוד על ניהול נכון של המחלה באמצעות אורח חיים בריא ונכון בשיתוף החולה, משפחתו והצוות הרב מקצועי, תוך שימת דגש על מניעת סיבוכי המחלה.
בכדי למנוע את סיבוכי המחלה הקשים, אשר פוגעים באיכות החיים, רצוי מאוד לקבל הדרכה מקצועית מתאימה.
ידוע לכולם שההדרכה והמעקב בקהילה לוקים לפעמים בחסר ואינם עונים על צורכי כלל האוכלוסייה הזקוקה לשירותים אלה.
רוב המרפאות אינן מסוגלות לתת מענה לכל הפונים אליהן לקבלת ייעוץ, או טיפול עקב מחסור בכוח אדם ובמשאבים נוספים הנחוצים לשם מתן שירות מקצועי ואיכותי.
לא פעם מטופלים הפונים למרפאות שלהם לשם קבלת ייעוץ והדרכה, נענים בשלילה מהסיבה הלא עניינית שהם אינם עונים על הקריטריונים של אותה מרפאה למתן ייעוץ בנושא מסוים, כמו סוכרת.
רוב המרפאות הייעודיות לסוכרת עוסקות בעיקר “בכיבוי שריפות”, ונותנות למעשה מענה לאלה שאיכות חייהם נפגמה ואשר נמצאים כבר בקטגוריה של חולים עם סיבוכי סוכרת קשים, כאשר כל אותם סוכרתיים “חדשים” שזה עתה נכנסו למעגל החדש של חיים עם סוכרת, אינם מטופלים כלל ו”נופלים בין כסאות” הביורוקרטיה.
ההדרכה מרגע גילוי המחלה חשובה ביותר וכך גם המשך מעקב צמוד ומסודר, וחשוב ביותר שהדבר ייעשה במרפאה מקצועית ועל ידי אנשי מקצוע מומחים בתחום.

מאחר וכל אחד מאתנו עלול לחלות בסוכרת, וכיום כמעט אף אחד אינו נוקט באמצעים למניעתה, ‘ריסט המרכז לשינוי אורח חיים’ פונה לכלל האוכלוסייה להתחיל ולפעול בכדי למנוע את הופעת הסוכרת אצלם – בעיקר באם קיימים במשפחתם חולי סכרת.
מניעת הופעת מחלת הסוכרת אפשרית בעזרת התכנית אותה מציע המרכז.
הכוונה היא לקרוא לאוכלוסייה ברמת סיכון לסוכרת ואלו שכבר חולים להגיע אלינו לטיפול ולשנות את אורח חייהם בכדי להגיע לאיזון ולחיים נורמאליים ככל האפשר.
‘Reset המרכז לשינוי אורח חיים’ מתחייב למתן שירות מקצועי, על ידי אנשי מקצוע מן השורה הראשונה בארץ, בתחומי הסוכרת, תזונה נבונה, פעילות גופנית והשמנת יתר.

טרם הגיבו.

השאר תגובה